Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Za zážitky do pražského metra
Za zážitky do pražského metra
Pondělí, 27. červen 2016 06:20
Za zážitky do pražského metra

Praha je městem plným památek. Pražané i turisté zde však zažijí i spoustu zážitků. Mezi jedny z nich patří i Zážitková turistika, kterou nabízí Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Zavzpomínat si na časy dávno minulé mohou nejen příznivci historických souprav pražského metra, pro které jsou vypsány nové termíny jízd.


Jízda historickou soupravou metra vznikla v rámci projektu Hospodářské komory hlavního města Prahy „Zážitková turistika“. Zájemcům nabízí nevšední zážitek, a to projížďku třívozovou, respektive pětivozovou soupravou pražského metra. Historická souprava vyjede na svou cestu vždy jednou v měsíci a v maximálním počtu 90 cestujících na jednu prohlídku. Prohlídka pak probíhá dvakrát denně, a to vždy v sobotu od 10 a 14 hodin. Na celý program je třeba si vymezit přibližně dvě hodiny. Cena vstupenky je 150 Kč, děti do 10 let mají v přítomnosti rodiče vstup zdarma.


Termíny a místa konání jízd

  • 16. července 2016 - Depo Hostivař, trať A
  • 20. srpna 2016 - Depo Kačerov, trať C
  • 17. září 2016 - Depo Zličín, trať B

Depo Hostivař, trať A


Kromě cesty historickou soupravou typu 81-71 z haly depa na traťové koleje linky A, na které se cestující seznámí s její historií, zapomenutými projekty uvažovaného rozvoje i architekturou stanic a technologickými postupem jejich výstavby, nahlédnou do haly tzv. „malého depa“, kde si na vlastní oči mohou prohlédnout lokomotivy nezávislé trakce, strojní podbíječku metra, tunelový vysavač, řadu motorových univerzálních vozíků, vyhlídkový vůz metra a mnoho dalšího. Nedílnou součástí je i možnost nahlédnout do kabiny strojvedoucích a obeznámit se s jejich prací.


Depo Kačerov, trať C


Pro cestující je připravena krom zážitku z jízdy souprava Ečs trasou metra linky C z depa Kačerov do stanice Nádraží Holešovice a zpět, možnost prohlédnout si zázemí metra v depu Kačerov. Na cestě se například seznámí s výhledem na rozsvícený tunel metra s krátkou zastávkou v tubusu mostu přes nuselské údolí, navštíví se soupravou zázemí obratiště metra ve stanici Nádraží Holešovice a nahlédnou do mnoha dalších jinak nepřístupných míst provozu pražské podzemní dráhy. I při této jízdě nepřijdou návštěvníci o šanci nahlédnout do kabiny strojvedoucích a obeznámit se s jejich prací.


Depo Zličín, trať B


Za nevšedním poznáním zajímavých míst a zákoutí trati B se vydají cestující nedávno dokončenou a zprovozněnou historickou soupravou metra typu 81-71. Kromě prohlídky slepého ramene tunelu zamýšlené odbočky trasy B za stanicí Stodůlky a krátkého zastavení v tubusu mostu nad Nepomuckým rybníkem, souprava také zavítá do obratiště stanice Smíchovské Nádraží. V rámci jízdy si cestující také prohlédnou tlakový uzávěr před stanicí Anděl. Opravdovým unikátem celého programu je pak ukázka zličínské zkušební tratě metra.


Vstupenky na jednotlivé termíny jsou v prodeji na www.prahatechnicka.cz a podrobnosti o jednotlivých jízdách jsou k dispozici zde.


Foto a zdroj: DPP

(ewe)Za zážitky do pražského metra